BIP
1 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA ŻOŁNIERZY REZERWY ORAZ KOLEJNE WCIELENIE
17.04.2018
Zgodnie z "Planem Działalności Wojskowej Komendy Transportu Szczecin na 2018 rok" w dniu 9 kwietnia rozpoczęło się krótkotrwałe szkolenie żołnierzy rezerwy, które potrwa do 14 kwietnia.

W trakcie szkolenia żołnierze rezerwy realizowali zadania na stanowiskach wynikających z nadanego przydziału. Dzięki interesującym zajęciom teoretycznym oraz efektywnym ćwiczeniom praktycznym, szkoleni poszerzyli zakres wiedzy na temat struktur, przeznaczenia i wykonywania działań przez WKTr oraz odtworzyli umiejętności w posługiwaniu się bronią i etatowym wyposażeniem. Dzięki dużemu zaangażowaniu kadry i pracowników WKTr Szczecin realizujących zajęcia programowe cel został w pełni osiągnięty.


Szkolenie zakończyło się uroczystym apelem, podczas którego Komendant Wojskowej Komendy Transportu Szczecin mjr Mirosław LETKIEWICZ w krótkich, żołnierskich słowach podsumował szkolenie i podziękował wszystkim za zaangażowanie oraz wręczył żołnierzom rezerwy pamiątkowe certyfikaty.


Kolejne ćwiczenie rozpoczęło się w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godzinie 08:00 stawiło się 100% powołanych "rezerwistów". Po sprawnym przyjęciu i wyposażeniu rozpoczęło się zaplanowane szkolenie.


 

Tekst: ppor. Lucyna Krupińska
Foto: kpt. Piotr Ciećko

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych