BIP
1 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
SZKOLENIE STRZELECKIE ŻOŁNIERZY REZERWY W WOJSKOWEJ KOMENDZIE TRANSPORTU SZCZECIN
17.04.2018

Zgodnie z „Planem przeprowadzenia krótkotrwałego ćwiczenia z żołnierzami rezerwy Wojskowej Komendy Transportu Szczecin” w dniu 11 kwietnia 2018 roku na strzelnicy garnizonowej w Szczecinie Krzekowo zostały przeprowadzone zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, na których żołnierze rezerwy mogli doskonalić w praktyce swoje umiejętności strzeleckie.


Po zapoznaniu z organizacją zajęć i zasadami bezpieczeństwa, żołnierze zostali dopuszczeni do wykonania ćwiczenia przygotowawczego z pistoletu wojskowego. Ćwiczący zostali również przeszkoleni z posługiwania się sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, znajdującymi się na indywidualnym wyposażeniu żołnierza.


Profesjonalne przygotowanie szkolenia oraz wysoki poziom zaangażowania rezerwistów przyczyniły się do osiągnięcia wszystkich założonych celów szkoleniowych, co potwierdzają uzyskane oceny. Również sami szkoleni żołnierze, podczas wspólnego posiłku na strzelnicy, wyrażali swoje zadowolenie z możliwości sprawdzenia się w trakcie realizacji zadania ogniowego.


 

Tekst: ppor. Lucyna Krupińska
Foto: kpt. Piotr Ciećko

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych